1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

​MPJD: Petkoviq ka leje për të hyr në Kosovë

​MPJD: Petkoviq ka leje për të hyr në Kosovë

Drejtori i tĂ« ashtuquajturĂ«s zyrĂ« pĂ«r KosovĂ«n nĂ« QeverinĂ« e SerbisĂ«, Petar Petkoviq po qĂ«ndron nĂ« KosovĂ« me leje tĂ« MinistrisĂ« sĂ« PunĂ«ve tĂ« Jashtme dhe DiasporĂ«s (MPJD). Nga MPJD, thonĂ« se Petkoviq i Ă«shtĂ«…

Aktori Luan Jaha: Gjendja ime shëndetësore është stabile

Aktori Luan Jaha: Gjendja ime shëndetësore është stabile

Qarkulloi lajmi qĂ« aktori i njohur shqiptar, Luan Jaha, Ă«shtĂ« nĂ« gjendje tĂ« rĂ«ndĂ« shĂ«ndetĂ«sore, e pĂ«r çka u kĂ«rkua me urgjencĂ« tĂ« sigurohet gjak nga personat qĂ« veçse e kanĂ« kaluar COVID-19 qĂ« nĂ«…

Pas zgjedhjeve në parti, Haziri: LDK është shkollë politike

Pas zgjedhjeve në parti, Haziri: LDK është shkollë politike

NĂ«nkryetari i Lidhjes Demokratike tĂ« KosovĂ«s, Lutfi Haziri pas zgjedhjeve nĂ« kĂ«tĂ« parti tha se LDK Ă«shtĂ« standard dhe shkollĂ« politike. Haziri nĂ« njĂ« postim nĂ« rrjetin social Facebook ka uruar sĂ«rish Lumir Abdixhikun pĂ«r…

Rexhepi: Do ta votojmë Qeverinë Kurti 2 dhe Vjosa Osmanin për presidente

Rexhepi: Do ta votojmë Qeverinë Kurti 2 dhe Vjosa Osmanin për presidente

Emilija Rexhepi nga Partia e Re Demokratike (Nova Demokratska Stranka) tha sot pas takimit me ushtruesen e detyrĂ«s sĂ« presidentes, Vjosa Osmani dhe kryetarin e LĂ«vizjes VetĂ«vendosje, Albin Kurti se do ta pĂ«rkrahin QeverinĂ« Kurti…

SBASHK-u kundër mësimit online, por thotë se do të respektojnë rekomandimet e IKSHPK-së

SBASHK-u kundër mësimit online, por thotë se do të respektojnë rekomandimet e IKSHPK-së

Sot rreth orĂ«s 15:00 pritet tĂ« mbahet njĂ« takim nĂ« MinistrinĂ« e Arsimit dhe ShkencĂ«s, mes pĂ«rfaqĂ«suesve tĂ« Institutit KombĂ«tarĂ« tĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Publike tĂ« KosovĂ«s (IKSHPK), tĂ« zyrĂ«s sĂ« Kryeministrit, pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« drejtorive komunale si…

E konfirmon Abdixhiku: Takimi me Kurtin e Osmanin do të mbahet këtë të premte

E konfirmon Abdixhiku: Takimi me Kurtin e Osmanin do të mbahet këtë të premte

Kryetari i LDK-sĂ«, Lumir Abdixhiku ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se tĂ« premten do tĂ« takohet me kryetarin e LVV-sĂ«, Albin Kurti dhe U.d tĂ« Presidentes, Vjosa Osmani, pĂ«r tu konsultuar pĂ«r formimin e institucioneve. Abdixhiku…

Fol: Qeveria realizoi 42.7 përqind të Planit të Punës për vitin 2020

Fol: Qeveria realizoi 42.7 përqind të Planit të Punës për vitin 2020

LĂ«vizja Fol ka publikuar raportin e punĂ«s sĂ« QeverisĂ« pĂ«r vitin 2020, sipas tĂ« cilĂ«t ekzekutivi ka realizuar 42.7 pĂ«rqind tĂ« planit vjetor tĂ« punĂ«s. Erblin Hoxha koordinator i projekteve nĂ«  FOL tha se janĂ«…

Pritet të merret vendimi që mësimi të vazhdojë online për dy javë

Pritet të merret vendimi që mësimi të vazhdojë online për dy javë

Kryeministri nĂ« detyrĂ«, Avdullah Hoti ka takuar sot ministrin e ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, Armend Zemaj, drejtorin e IKSHPK-sĂ«, Naser Ramadani, drejtorin e ShSKUK-sĂ«, Valbon Krasniqi dhe zĂ«vendĂ«s ministrin e Arsimit Xhavit Rexhaj. Me kĂ«tĂ« rast, Hoti ka…

​QKMF-të në Prishtinë tre muajt e fundit nuk janë furnizuar nga MSH-ja me barna të listës esenciale

​QKMF-të në Prishtinë tre muajt e fundit nuk janë furnizuar nga MSH-ja me barna të listës esenciale

Qendrat Kryesore tĂ« MjekĂ«sisĂ« Familjare nĂ« PrishtinĂ« tre muajt e fundit nuk janĂ« furnizuar nga Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« me listĂ«n esenciale tĂ« barnave. Prishtina vazhdon tĂ« jetĂ« komuna me numrin mĂ« tĂ« lartĂ« tĂ« pacientĂ«ve…

Syla: Mjekët e Kosovës nuk po mund t’i marrin vaksinat në Shqipëri, shkak Ministria e Shëndetësisë së Kosovës

Syla: Mjekët e Kosovës nuk po mund t’i marrin vaksinat në Shqipëri, shkak Ministria e Shëndetësisë së Kosovës

Kryetari i FederatĂ«s sĂ« Sindikatave tĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ« sĂ« KosovĂ«s, Blerim Syla deklaroi se dy mjek nga Kosova tĂ« cilĂ«n shkuan sot pĂ«r tu vaksinuar nĂ« KukĂ«s, nuk u Ă«shtĂ« mundĂ«suar tĂ« vaksinohen. Ata janĂ« kthyer…