1. Home
  2. Kronikë

Category: Kronikë

Trafikim me njerëz, vdekje e dyshimtë dhe plagoset një person në Vushtrri

Trafikim me njerëz, vdekje e dyshimtë dhe plagoset një person në Vushtrri

Një person është arrestuar në Komunën e Vitisë me dyshimin e përfshirjes në trafikim me njerëz. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka treguar se i arrestuari dyshohet edhe për kryerjen e veprave të…

Vidhen stoli ari në vlerë 25 mijë euro në një shtëpi në Rahovec

Vidhen stoli ari në vlerë 25 mijë euro në një shtëpi në Rahovec

Numri i vjedhjeve të rënda nëpër shtëpi po vazhdon të rritet vazhdimisht në Kosovë. Në këtë avaz të vjedhjeve u thye edhe një shtëpi mbrëmë rreth orës 17:30, në rrugën “Sylejmon Haxhiu” në Rahovec. Burime…

​Tentim dhunimi ndaj një femre

​Tentim dhunimi ndaj një femre

Një femër është tentuar të dhunohet nga një person në Prizren. Viktima e ka informuar rastin në Polici, ndërsa me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”. “Ankuesja femër kosovare ka informuar se…

Vritet në Londër 21 vjeçari shqiptar

Vritet në Londër 21 vjeçari shqiptar

21-vjeçari shqiptar, Renato Geci u qëllua për vdekje me thikë nga një 31-vjeçar në Londër. Autoritetet angleze kanë vënë në pranga për autorit të dyshuar edhe një grua, e cila akuzohet se e ndihmoi. Mediat…

Ndërron jetë aktori i serialit ‘O sa mirë’

Ndërron jetë aktori i serialit ‘O sa mirë’

Ka ndërruar jetë në moshën 46-vjeçare aktori nga Shkupi, Luran Ahmeti. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur miq të aktorit. Ahmeti ishte aktor i Teatrit Shqiptar në Shkup ndërsa ka luajtur…

Vdes nga Covid-19 zyrtarja e Gjykatës Themelore në Gjakovë

Vdes nga Covid-19 zyrtarja e Gjykatës Themelore në Gjakovë

Sofe Baçaj, referente në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Për vdekjen e saj ka njoftuar edhe Gjykata përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Njoftimi i plotë: E nderuara familje…

Sot ndërroi jetë Shejh Neki (Shejh Ban) Shehu

Sot ndërroi jetë Shejh Neki (Shejh Ban) Shehu

Sot ndërroi jetë Shejh Neki (Shejh Ban) Shehu. I ndjeri ishte një humanist i madh i cili u kujdes që me fjalët e tij të urta të shprehte vlerë edukuese dhe njohëse.

Vdes prokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Ibrahim Fejza

Vdes prokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Ibrahim Fejza

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi i ka drejtuar familjes Fejza telegram ngushëllimi pas vdekjes së prokurorit të Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Ibrahim Fejza. Lumezi i ka shprehur ngushëllime familjes, kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të prokurorit Fejza.…

​Pesë raste të dhunës në familje brenda një dite

​Pesë raste të dhunës në familje brenda një dite

Dhuna në familjet kosovare vazhdon të jetë prezente çdo ditë. Brenda 24 orëve të fundit janë raportuar pesë raste të dhunës në familje në qytete të ndryshme të vendit. Tri raste janë raportuar si dhunë…

Vdes fëmija dy vjeçar në Pejë, ishte rrëzuar në shkallët e shtëpisë

Vdes fëmija dy vjeçar në Pejë, ishte rrëzuar në shkallët e shtëpisë

Një fëmijë dy vjeç ishte dërguar pa shenja jete në Spitalin Rajonal të Pejës. Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 21:15 në fshatin Bokshiq,…