1. Home
  2. Kronikë e zezë

Category: Kronikë

Ndahet nga jeta mjeku Naser Lleshi

Ndahet nga jeta mjeku Naser Lleshi

Ka vdekur në moshën 61-vjeçare, mjeku nga Gjakova, Naser Lleshi. Lajmin për vdekjen e mjekut, e kanë bërë të ditur familjarët e tij. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër (e diel) në orën…

Zjarr në një banesë në Tiranë, vdes foshnja 6 muajshe

Zjarr në një banesë në Tiranë, vdes foshnja 6 muajshe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ne orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë. Në rrugën “Gani Domi” ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetases J.L. Në momentin që ka…

Ka ndërruar jetë primarius dr.Ali Iljazi

Ka ndërruar jetë primarius dr.Ali Iljazi

Gjatë ditës së sotme ka ndërrur jetë primarius dr.Ali Iljazi, i cili profesionin e mjekut e ushtronte prej vitesh duke u shërbyer gjithnjë atyre që kishin nevojë për kujdes shëndetësor. Përveç profesionit të mjekut, primarius…

Ministri Latifi shpreh ngushëllimet për vdekjen e Dr.Mentor Salihit dhe Skofiar Gjinit

Ministri Latifi shpreh ngushëllimet për vdekjen e Dr.Mentor Salihit dhe Skofiar Gjinit

Ministri i Shëndetësisë Dr. Rifat Latifi përmes faqes zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë u shpreh ngushëllime familjarëve dhe kolegëve të Dr. Mentor Salihu dhe Skofiar Gjinit, punëtor të QKMF në Gjakovë, të cilët…

Vdes Dr. Mentor Salihi që ishte në autoambulancën e aksidentuar ditë më parë

Vdes Dr. Mentor Salihi që ishte në autoambulancën e aksidentuar ditë më parë

Si pasojë e lëndimeve të marra ka vdekur Dr. Mentor Salihi, mjeku që para disa ditësh, duke dashur ta shpëtojë jetën e tjetrit, u aksidentua. Pas vdekjes së shoferit të autoambulancës së QKMF-së në Gjakovë,…

Tragjedia në Alpet italiane, mund të jenë 30 viktimat pas ortekut të akullt

Tragjedia në Alpet italiane, mund të jenë 30 viktimat pas ortekut të akullt

Tragjedi në Alpet italiane. Të paktën 7 alpinistë humbën jetën pas shembjes së një blloku masiv akulli në Marmolada. Me një lartësi prej 3300 metrash ai është mali më lartë, i Dolomiteve në Alpet lindore…

Momenti i shembjes së akullnajës në Itali, rritet numri i personave të zhdukur (VIDEO)

Momenti i shembjes së akullnajës në Itali, rritet numri i personave të zhdukur (VIDEO)

Një video e publikuar nga BBC tregon momentin e shembjes së akullnajës në Marmolada, në Alpet veriore italiane. 6 alpinistë vdiqën, 9 u plagosën dhe 20 rezultojnë të zhdukur. Zjarrfikësit kontrolluan zonën e shembjes në…

Aksident tragjik në Itali, vdes 37 vjeçari shqiptar

Aksident tragjik në Itali, vdes 37 vjeçari shqiptar

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku për pasojë ka humbur jetën një 37 vjeçar shqiptar. Sipas mediave italiane ngjarja ka ndodhur pak çaste para orës 21:00 të ditës së shtunë,…