Aksident tek magjistralja Gjakovë-Prizren, një person i vdekur

Rreth orës 14:30 një motociklete ka pësuar vetëaksident në magjistralen prizren gjakove kontretisht ne rrugen gasper karaqi, ku shoferi e ka humb kontrollin per shkak te shpejtesise të lartë dhe po ashtu nuk ka qenë i pajisur me helmetë në momentin kur është përplasur me shtyllë në anën e majtë të rrugës dhe ka ndërruar jetë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha ekipet relevante, si dhe trupi i pajetë është dërguar në institutin e mjekësisë ligjore.

Lajmi për televizioni tonë është konfirmuar komandanti i trafikut rajonal, kapiten Albin Sahatqija.

Read Previous

Osmani: Dëshmorët e UÇK-së janë vula e përjetësisë së shtetit tonë

Read Next

Kryetari i parlamentit të Austrisë viziton Kosovën sot