Aksident i rëndë trafiku në Babaj Bokës

Sot reth orës 06:00 policia është njoftuar për aksident trafiku në fshatin Babaj Bokës (rruga Gjakovë-Ponoshec).

Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe ambulanca ka dalë në vendngjarje ku ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e një personi mashkull/kosovar lindur në vitin 1973.

Bazuar në hetimet e para dyshohet se viktima, duke mos përshtatur shpejtësinë me kushtet e rrugës me automjetin e tij është vetaksidentuar.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit me vendimin e të cilit trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. Rasti procedohet si “Vetaskident trafiku me fatalitet”.

Këto informacione për TV SYRI i ka bërë të ditura, Sheremet Elezaj, zëdhënës në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Gjakovë.

Read Previous

​Temperatura deri në 40 gradë celcius në Shqipëri

Read Next

164 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit