​12 vjet nga tragjedia në Restelicë

Sot mbushen 12 vjet nga tragjedia e Restelicës, fshat ky në komunën e Dragashit ku si pasojë e rënies së ortekut të borës kanë humbur jetën 10 banorë të këtij fshati, të gjithë të një familje.

Nga kjo fatkeqësi natyrore u shkatërruan dhjetëra shtëpi, ndërsa fatkeqësisë i mbijetoi vetëm në atë kohë 7-vjeçarja, Amsera Reka, e cila tashmë jeton te të afërmit e saj.

Asaj i vdiqën babai, nëna, vëllai dhe gjyshërit. /KosovaPress/

Read Previous

Kosovarët të varur nga bankat

Read Next

​Të mërkurën hidhet shorti për çerekfinalet e Kupës së Kosovës