Tuchel i zhgënjyer me barazimin ndaj Real Madridit

Thomas Tuchel mbeti i zhgënjyer nga rezultati 1-1 i Chelseat në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madrid të martën.

Përkundër vlerësimit të ‘guximit’ të djelmoshave të tij për fillimin e shkëlqyeshëm në stadiumin Alfredo Di Stefano, menaxheri gjerman këmbënguli se Blutë mund të kishin shënuar shumë më tepër sesa goli i Christian Pulisic duke pasur parasysh presionin që ata aplikuan në fillim.

Timo Werner ishte përgjegjës për shansin më zhgënjyes të humbur kur gjuajti drejt portierit Thibaut Courtois nga afërsia në 10 minutat e para.

Tuchel ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Chelsea mund të kishte përfunduar ndeshjen dhe ndoshta edhe tërë gjysmëfinalen gjatë gjysmë orës së parë.

“Ne e filluam ndeshjen shumë mirë, me shumë guxim dhe cilësi. Ne e meritonim të fitonim pjesën e parë, kishim shumë raste”, ka thënë fillimisht Tuchel për BT Sport.  

“Fatkeqësisht ata shënuan nga një ndërprerje dhe nuk kishin asgjë tjetër, ne nuk lejuam asnjë rast për ta”.

“Ishte një rezultat zhgënjyes në pjesën e parë. Ne duhej të qëndronim të qetë dhe të mos humbnim besimin”.

“Pjesa e dytë ishte shumë taktike, ju mund të ndjeni se ne jemi pak të lodhur. Kishim vetëm disa ditë për të rikuperuar një tjetër ndeshje të vështirë në udhëtim. Ne duhet të jetojmë me rezultatin 1-1”.

“Goli ishte i merituar dhe ne duhet të kishim shënuar të paktën një më shumë”, përfundoi trajneri gjerman i Chelsea. /Telegrafi/

Read Previous

Zyrtare: Ja kur do të takohet Kurti me Borrellin

Read Next

Arrihet marrëveshja për meçin mes Floyd Mayweather dhe Logan Paul