Tre ushtarë hungarezë u plagosën dje me armë zjarri nga protestuesit në veri

Tre ushtarë hungarezë janë plagosur me armë zjarri nga protestuesit serbë dje në veri të Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur KFOR-i, në një komunikatë për medie.

“Tre ushtarë hungarezë u plagosën nga përdorimi i armëve të zjarrit. Të lënduarit nuk janë në rrezik për jetën”, thuhet në komunikatën e KFOR-it.

Kujtojmë se nga përleshja e djeshme në mes të protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it mbetën të lënduar 30 ushtarë.

/KlanKosova/

Read Previous

Zvicra dënon sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia

Read Next

Shqiptarët gëzojnë rreth 14.3 vite pension, poshtë mesatares së BE-së por mbi vendet e rajonit