• 1 July, 2022

Trashëgon makinën e Schumacher, Lirim Zendeli kthehet në Formula 3

Lirim Zendeli do të kthehet të garojë në Formula 3.

Charouz Racing ka njoftuar se piloti shqiptar do të zërë vendin e David Schumacher, djalit të ish-pilotit Ralf Schumacher dhe nipit të legjendës Michael Schumacher.

Zendeli do të garojë me numrin 15 këtë fundjavë./A2news/

Read Previous

Kombëtarja luan miqësore me Estoninë në vend të sfidës me Rusinë

Read Next

Shqipëria drejt ndryshimit, do të ndalohet përdorimi i qeseve plastike