Superliga e Shqipërisë, ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me dy ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e nëntë të sezonit të ri 2021/22.

Me fillim nga ora 16:45, skuadra e Vllaznisë pret në shtëpi Kastriotin, kurse me fillim nga ora 19:45 Laçi zhvillon ndeshje si mysafirë kundër Partizanit, përcjell KosovaPress.

Pas tetë ndeshjeve të zhvilluara, tabelën e kryeson skuadra e Tiranës me gjithsej 20pikë, gjashtë sosh më shumë se vendi i dytë Kukësi. Top 4 e mbyllin Teuta në vendin e tretë me 12 pikë dhe Laçi me gjithsej 11 sosh.

Në anën tjetër, në fund të tabelës gjenden Partizani me tetë pikë, Skënderbeu me gjashtë sosh dhe Kastrioti me vetëm pesë pikë të arkëtuara./KP

16:45 Vllaznia – Kastrioti

19:45 Partizani – Laçi

Read Previous

Tyson Fury poston një nga videot më brutale

Read Next

Një i vdekur e 7 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë