Sot lansohet thirrja publike për mbështetjen për pajisjet efiçiente

Fushata e nisur nga Qeveria e Kosovës për mbështetjen e konsumatorëve familjarë në investimin në pajisje shtëpiake efiçiente dhe sistemin diellor për ngrohjen e ujit sanitar, dikasteri i saj Ministria e Ekonomisë ka bërë të ditur se që nga sot do të fillojë lansimi publik.

Me rastin e lansimit të thirrjes publike Ministria e Ekonomisë do të mbajë konferencë për media.

Aty do të jenë të pranishëm dhe do të mbajnë fjalime kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministria e kësaj ministrie, Artane Rizvanolli.

Si dhe nga zyra e Bashkimit Evropian, Alessandro Bianciardi./Sinjali/

Read Previous

Moti në Gjakovë

Read Next

William Walker: Vuçiqi do duhej të ishte në Hagë