• 1 July, 2022

Si pasojë e zjarrit në një banesë në Gjakovë, humb jetën një fëmijë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në Rrugën “Vashingtoni” në Gjakovë, ku si pasojë e zjarrit në një banesë, ka humbur jetën një fëmijë.

Lajmin për TV SYRI-n e ka bërë të ditur Xhevdet Brahimaj, zëdhënësi i zjarrfikësve në rajonin e Gjakovës.

Brahimaj tutje ka shtuar që lajmin për zjarrin e kanë pranuar nga zyrtarët e Policisë së Kosovës, dhe që ekipet e zjarrfikësve kanë arritur që t’i shpëtojnë dy persona nga zjarri, por që fëmijën, i cili ka qenë i palëvizshëm nuk kanë arritur ta nxjerrin nga flakët.

TV Syri ka siguruar disa pamje nga vendi i ngjarjes, të cilat janë dërguar në redaksinë tonë nga qytetarë që kanë qenë afër vendit të ngjarjes tragjike :

Read Previous

​Mbledhja e dy qeverive, ndërprerje e përkohshme e trafikut në disa rrugë

Read Next

Deklarata e Policisë rreth zjarrit në Gjakovë, ku humbi jetën një fëmijë