ShSKUK: 6 pacientë me COVID-19 pozitivë, 31 post-covid

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading “Ambulance For Coronavirus” at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. – Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se 31 pacientë po trajtohen me post-COVID-19.

Në trajtim mjekësor janë 37 pacientë, 6 prej tyre janë me COVID-19.

Ndërsa 10 pacientë janë në oksigjenoterapi, dhe një me maskë oksigjen.

Raporti i plotë:

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Univeristar të Kosovës (ShSKUK), në trajtim mjekësor janë 37 pacientë. 6 pacientë janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 31 të tjerë janë post-covid.

10 pacientë janë me oksgjeno terapi, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive ka 1 pacient me maskë oksigjeni.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 23 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 1 pacient me maskë oksigjeni

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë

Read Previous

A duhet të imunizohemi çdo 6 muaj me vaksinën anticovid? Flasin ekspertët

Read Next

Puma sjell koleksionin me emër shqip falë Dua Lipës