• 1 July, 2022

Renditja e FIFA-s, Kosova ngritet për një pozitë

Kombëtarja e Kosovës, ka shënuar ngritje për një pozitë dhe tani “Dardanët” ndodhen në vendin e 106-të.

Ndryshe në krye të listës është Brazili, para Belgjikës dhe Argjentinë. Franca është e katërta, e ndjekur nga Anglia, Spanja, Italia, Holanda, Portugalia dhe Danimarka.

Ndërkaq, përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, ka regjistruar rënie për 2 pozita në renditjen e fundit të kombëtareve, sipas FIFA-s.

Maqedonia mban pozitën e 64-të, me 1.375 pikë dhe është pas Islandës, ndërsa para Sllovenisë dhe Shqipërisë. Kjo e fundit nuk ka shënuar asnjë lëvizje nga muaji mars./Alsat.mk/

Read Previous

Gjermania aktivizon alarmin për planin e emergjencës së gazit

Read Next

Mot i ndryshueshëm në Gjakovë