Real Madridi është i interesuar që të transferojë Jules Kounde nga Sevilla

Mandatory Credit: Photo by Joaquin Corchero/Shutterstock 11844392aa Jules Kounde of Sevilla during LaLiga, football match played between Sevilla Futbol Club and Atletico de Madrid at Ramon Sanchez Pizjuan Stadium on April 4, 2021 in Sevilla, Spain. Soccer: LaLiga – Sevilla v Atletico de Madrid, Spain – 04 Apr 2021 Soccer: LaLiga – Sevilla v Atletico de Madrid, Spain – 04 Apr 2021 PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTXHUNxGRExMLTxCYPxROMxBULxUAExKSAxONLY Copyright: xJoaquinxCorchero/Shutterstockx 11844392aa

Sipas asaj që raporton AS, Real Madridi po insiston në transferimin e Koundes nga Sevilla, pas formës së shkëlqyer në këtë edicion.

Rivali nga La Liga e ka njoftuar Real Madridin se lojtari ka një klauzolë aktive dhe ajo shkon në plotë 90 milionë euro.

Mirëpo, madrilenët nuk janë të gatshëm të paguajnë atë shifër dhe nuk do të ofrojnë më shumë se 50-60 milionë.

Real Madridi ka filluar kontaktet me agjentin e lojtarit dhe shumë shpejtë pritet të ketë marrëveshje në parim. /Telegrafi/

Read Previous

Kurti: Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën Evropën shumë më të sigurtë

Read Next

228 lehona u përkrahën në vlerë prej 100 eurosh nga Komuna e Malishevës