• 11 August, 2022

Përvjetori i vdekjes së kompozitorit Musa Piperku, autori që krijoi këngën e famshme “Pranvera në Prishtinë” (VIDEO)

Musa Piperku ishte autor i qindra këngëve të zhanreve të ndryshme dhe fitues i shumë çmimeve në fushën e artit muzikor.

Musa Pipërku tash e 17 vjet ka ndërruar jetë, por kënga e tij emblematike “Pranavera në Prishtinë”, një lloj himni kushtuar rinisë, dashurisë dhe Prishtinës, edhe sot ka mbetur një “evergrin” i vërtetë që dëgjohet me ëndje nga të gjitha brezat.

Ai përgjatë krijimtarisë së tij ka krijuar shumë këngë, që numërohen të jenë me qindra. /KultPlus.com

Read Previous

AKK: 14 zyrtarë publikë nuk e kanë deklaruar pasurinë në vitin 2021

Read Next

Ballkani mëson kundërshtarin në Ligën e Kampionëve