Përmbyllet festivali ‘Dokufest’, filmi ‘Drifting’ e fiton çmimin kryesor

Është përmbyllur festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar të metrazhit të shkurtër ‘Dokufest’.

Çmimin kryesor në ‘Dokufest’ e fitoi filmi ‘Drifting’ nga Somnur Vardar.

Ndërkaq këtë vit ‘Dokufest’ ka shpalosur një program të larmishëm të filmave nga 4 deri 12 gusht.

E tema e këtij viti të DokuFest, ka qenë pikërisht marrëdhënia mes njeriut dhe inteligjencës artificiale./KultPlus.com

Read Previous

Shkon në 89 numri i viktimave nga zjarri në Hawaii të ShBA-së

Read Next

Sekretet e vogla të shkrimtarëve të mëdhenj