Orari i gjysmëfinaleve të Superkupës së basketbollit

Pas ndeshjeve çerekfinale të Superkupës së Kosovës, katër skuadra kanë siguruar gjysmëfinalet e garës, ndërsa befasi mund të konsiderohet fitorja e Bashkimit ndaj Pejës, duke parë ecurinë e tyre në Superligë.

Ylli – Prishtina është gjysmëfinalja e parë e turneut të Superkupës së Kosovës që do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve, ndërsa Trepça – Bashkimi është gjysmëfinalja e dytë e turneut, ku fituesit do të kalojnë në finale për të luftuar për trofeun e fundit të vitit 2022.

Sa i përket dueleve, ato do të luhen të premten më 9 dhjetor. Përballja mes Yllit dhe Prishtinës nis në ora 17:00, ndërsa ajo në mes të Trepçës dhe Bashkimit në ora 20:30.

Read Previous

Hovenier kërkon që bashkësitë fetare në Kosovë të regjistrohen pa kriterin që përcakton numrin e anëtarëve të tyre

Read Next

Sulme të vazhdueshme ndaj Policisë së Kosovës në veri, asnjë i arrestuar