ME ELDITËN – Tetori rozë, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Muaji Tetor, shënon fillimin e muajit të  ndërgjegjësimit në përpjekje për parandalimin e kancerit  të gjirit.

Kjo fushatë ndërkombëtare vjetore  synon të edukojë  rëndësinë e kontrollit të hershëm, informimin, parandalimin, diagnostikimin, trajtimin dhe kurimin  e kësaj sëmundjeje.

Pikërisht kjo ishte tema që trajtuam në emisionin e së shtunës në Syri, Me Elditën me të ftuarat: Dr. Drita Pazhari, patologe dhe Arnisa Osmani, gruaja e cila është në betejë me këtë sëmundje dhe që inspiroi me energjinë e saj të mirë e vullnetin e madh. Ju të plotë mund ta ndiqni në linkun më poshtë:

Read Previous

Gjakovë, arrestohet pasi është zënë duke vjedhur

Read Next

Liburn shënon fitore të thellë, mposht FC “Rahoveci 2019” me rezultat 2-11