Lojtari i Feyenoordit lë futbollin për t’u bërë mjek

Futbollisti 19-vjeçar i Feyenoordit, Splinter de Mooij ka marr vendim interesant në karrierën e tij.

Ndonëse ka kontratë profesionale me klubin holandez, Feyenoord, De Mooij dëshiron ta vazhdojë ëndrrën e fëmijërisë që të bëhet mjek, shkruan IndeksOnline

Futbollisti vendosi që përfundimisht ta lë futbollin e të vazhdojë me profesionin që gjithmonë ka ëndërruar./Indeksonline/

Read Previous

Man City dhe Interi sot mund të shpallen kampionë

Read Next

Haradinaj: Krimi në Studime të Vushtrrisë ende i pandëshkuar