Juventus i ofron Barcelonës dhe Evertonit mesfushorin Adrien Rabiot

Juventus’ French midfielder Adrien Rabiot reacts during the UEFA Champions League Group D football match Juventus vs Lokomotiv Moscow on October 22, 2019 at the Juventus stadium in Turin. (Photo by Marco Bertorello / AFP) (Photo by MARCO BERTORELLO/AFP via Getty Images)

Juventusi i ka ofruar Adrien Rabiot Evertonit dhe Barcelonës – sipas Calcio Mercato .

Gjigandët italianë janë gati të largojnë 26-vjeçarin këtë verë në mënyrë që të ulin faturën e tyre të pagave.

Rabiot, marrëveshja aktuale e të cilit në Juve nuk do të skadojë deri në 2023, mund të përfundojë në La Liga ose Premier League kur të rihapet merkato e transferimeve në verë.

Ai iu bashkua Juventusit me parametra zero pas skadimit të kontratës së tij me PSG.

Read Previous

Prej sot të miturit nga Kosova mund të udhëtojnë në Mal të Zi vetëm me certifikatë të lindjes

Read Next

Italiani shkel karantinën për të takuar prostituta, i vë fajin vaksinës