Incidenti në “Air Albania”, vjen reagimi i ashpër i FIFA-s

Soccer Football – World Cup – UEFA Qualifiers – Group I – Albania v Poland – Arena Kombetare, Tirana, Albania – October 12, 2021 Albania fans fans clash with Police during the match REUTERS/Florion Goga

Gjatë ndeshjes së djeshme midis Shqipëri-së dhe Poloni-së ku këta të fundit fituan me rezultatin minimal 1-0, ndodhi një incident që detyroi arbitrin e ndeshjes të pezullonte ndeshjen për disa minuta pasi ishte një veprim i përsëritur.

FIFA ka reaguar së fundmi duke thënë se është duke shqyrtuar pamjet gjatë incidentit dhe më pas do të marrë masa.

“FIFA aktualisht po analizon raportet e dërguara mbrëmjen e djeshme mbi sfidat eliminatore të Botërorit në mënyrë që të marrë vendimit më të përshtatshme”, thuhet në komunikatën e shtëpisë së futbollit botëror.

“FIFA dënon me forcë incidentet në sfidat Angli-Hungari dhe Shqipëri-Poloni dhe do të donte të deklaronte se ky qëndrim është i vendosur në refuzimin e çdo forme të dhunës, si dhe çdo lloj diskriminimi ose abuzimi”.

“FIFA ka një qëndrim shumë të qartë, zero tolerancë ndaj sjelljeve të tilla të neveritshme në futboll’’, thuhej në njoftimin e FIFA-s.

/Telegrafi/

Read Previous

92 pacientë po marrin shërbime shëndetësore nga COVID-19

Read Next

Bombola gazi dhe granata dore- Si u sulmua policia në veri të Kosovës