• 28 May, 2022

Ermal Meta sjell këngën e re “Milano non esiste”

Këngëtari shqiptar i cili jeton dhe vepron në Itali, Ermal Meta ka publikuar këngën e tij të re “Milano non esiste” e që në shqip do të thotë “Milano nuk ekziston”.

Kënga e tij është publikuar në llogarinë zyrtare të tij në “YouTube”, derisa ka marrë më shumë se 2 mijë klikime vetëm pak orë pas publikimit

Ermal Meta është aktiv në skenën muzikore në Itali. Ai fitoi festivalin e Sanremos në vitin 2018 me këngën “Non Mi Avette Fato Niente” me të cilën së bashku me Fabrizio Moro përfaqësoi Italinë në Eurovision, derisa ai ka përformuar disa herë edhe në Shqipëri.

Ai ka lindur në Fier, Shqipëri, por ishte shpërngulur në Itali që i vogël./KultPlus.com

Read Previous

Ka arritur sasia e insulinave për 1067 diabetikët e komunës së Gjakovës

Read Next

FSSHK paralajmëron ndërprerje të punës në spitale, QKUK e QMF nëse qeveria nuk e procedon Ligjin për Paga