Chelsea dëshiron rikthimin e Romelu Lukakut

Sipas The Sun, Chelsea është duke konsideruar një ofertë prej 90 milion £ (126 milion dollarë) për të marrë Romelu Lukaku përsëri në Stamford Bridge.

Sulmuesi belg, i cili u përpoq të bënte një ndikim gjatë një periudhe të mëparshme në Londrën perëndimore, ka qenë një prani e frytshme për Interin që kur u largua nga Manchester United për në Itali në 2019, përcjell GazetaBlic.

Lukaku ka qenë fantastik me golat e tij në këtë edicion, duke e ndihmuar skuadrën e tij që të jetë në vendin e parë dhe shumë pranë titullit kampion në Serie A.

Ai ka qenë i preferuari i shumë klubeve të ndryshme evropiane, por Chelsea tashmë duket shumë e vendosur që ta rikthejë atë në “Stamford Bridge”.

Sipas të njejtit medium, londinezët pritet që ta nisin një ofertë në drejtim të tij në afatin kalimtar veror./GazetaBlic/

Read Previous

Po punonte tokën, has në një mjet shpërthyes në Gjakovë

Read Next

Kurti: Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën Evropën shumë më të sigurtë