• 22 March, 2023

Barcelona planifikon goditje të dyfishtë te Valencia

VALENCIA, SPAIN – FEBRUARY 02: Goncalo Guedes of Valencia CF celebrates with his teammate Bryan Gil and Hugo Duro of Valencia CF after scoring the opening goal during during the Copa del Rey Round of 8 match between Valencia CF and Cadiz CF at Estadio Mestalla on February 02, 2022 in Valencia, Spain. (Photo by Aitor Alcalde Colomer/Getty Images)

Barcelona po përgatitet të bëjë një lëvizje të dyfishtë në merkato, me dy objektiva te Valencia.

Katalanët janë gati të shpenzojnë për një mbrojtës krahu dhe një mesfushor me tipare ofensive.

Sipas raportimeve të ‘Sport’, thuhet se Barcelona do të bëjnë ofertën për Carlos Soler dhe Jose Gaya.

Valencia wants to shield its stars: Carlos Soler and José Luis Gayá

Dy reprezentuesit e Spanjës – që operojnë në mbrojtje dhe në mesfushë – lidhen me Barcën tash e disa javë.

Soler madje shihet si zëvendësues i Frenkie de Jong, por duket se edhe nëse nuk largohet ky i fundit, Barca do të bëjë lëvizjen për spanjollin. /Lajmi.net/

Read Previous

Stuhia e rërës pushton Irakun, rreth 4 mijë njerëz të lënduar

Read Next

Gjakovë/ Moti për ditët në vijim