Albina Kelmendi reagon pas arritjes së Shqipërisë në finalen e ‘Eurovision 2023’: Kam besuar që bashkë do të ia dilnim

Albina & Familja Kelmendi rehearsing Duje for Albania at the Second Rehearsal of the Second Semi-Final at Liverpool Arena

Shqipëria arriti sukses të madh duke u kualifikuar në finalen e madhe të festivalit ‘Eurovision 2023’.

Artistja Albina dhe familja Kelmendi me këngën “Duje” ndezën skenën e Liverpoolit në mes të 15 shteteve të tjera konkurrente.

Shqipëria ishte shteti i parë që u kualifikuar për në finale ndërsa gëzimin e saj Albina e ka shprehur edhe në një postimi në rrjetet sociale.

Ajo tha se e dinte se kishte mbështetjen e publikut dhe se së bashkë do të arrinin në finale dhe se me plotë krenari dhe sukses do të niset edhe në finalen e së shtunës.

“E kam zemrën plot! Emocione unike e shumë të mëdha! E dija, ju kam ndjerë që jeni me mua që nga dhjetori e deri më sot. Kam besuar që bashkë do t’ja dilnim e ja ku jemi! Bashkë drejt finales, me ju të shtunën plot krenari e sukses! Ju dua”, ka shkruar Albina.

Ndërkohë shtetet e tjera që mbrëmë arritën të kualifikohen për finale janë: Qipro, Estonia, Belgjika, Austria, Lituania, Polonia, Australia, Armenia dhe Sllovenia.

/Telegrafi/

Read Previous

Sot shpallet ankandi i parë për parkun me energji solare

Read Next

Bie numri i turistëve kosovarë në Shqipëri