• 1 July, 2022

Osmani pritet nga der Leyen, Michel e Macron

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me BE është pritur nga presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel si dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Osmani gjatë këtij takimi pritës e falënderoi presidentin e Komisionit Evropian, der Leyen për pritjen e ngrohtë.

Për këtë takim, Osmani në një postim në Facebook shkruan se përkrahja e miqve tanë është vendimtare për ecjen tonë përpara në rrugën evropiane.

“Përkrahja e miqve tanë është vendimtare për ecjen tonë përpara në rrugën evropiane”, shkruan Osmani.

Presidentja madje ftoi tre liderët der Leyen, Michel dhe Macron në Sunny Hill, në koncertin e Dua Lipas.

Osmani, duke folur rreth këtij koncerti, i tregoi presidentit Macron se Dua Lipa është nga Kosova. 

/Telegrafi/

Read Previous

​FIFA publikon renditjen e re, Kosova shënon ngritje

Read Next

120 ditë luftë në Ukrainë