Në ShSKUK po trajtohen 11 pacientë të konfirmuar me coronavirus

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës po trajtohen 11 pacientë të konfirmuar nga coronavirusi.

Në trajtim janë edhe 3 pacientë post-COVID19.

Me oksigjeno-terapi janë 6 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 9 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë.

Read Previous

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi nuk po ecën në drejtimin e duhur

Read Next

Rikthehet Kupa e Kosovës në futboll, me tri ndeshje interesante