Mes notave, punës dhe dashurisë. Dueti i një pianisteje dhe një violonçelisti ndër vite

Të ftuar në emisionin ARTE ishin pianistja, Artemida Qarri- Kondi dhe Adorel Kondi violinqelist. Të pyetur se çfarë i bëri bashkë Artemidën dhe Adorelin, ky i fundit u përgjigj: Profesioni në radhë të parë dhe ai diversiteti i gjuhës, por kryesore dhe lidhja nga e cila nuk shkëputemi dot është muzika.

Por çfarë i bëri ata të dashurohen me muzikën? Cilat janë vështirësitë e këtij profesioni, pasioni? Ndiqni intervistën e plotë në videon më poshtë:

Read Previous

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj: Shërbimi ushtarak i detyrueshëm nuk është në plan për dy vitet e para të Qeverisë

Read Next

​Haxhiu: S’ka kërkesë nga mbrojtja për t’iu ofruar garanci të akuzuarve në Hagë