Lajçak do të takohet me Kurtin dhe Osmanin

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë ditës së sotme do të qëndrojë në Kosovë.

Ai do të takohet më liderët shtetëror dhe me krerët e partive politike, transmeton Klankosova.tv.

Në ora 17:00, ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa në ora 18:00 do të takohet me kryeministrin Albin Kurti.

Read Previous

Arteta: Po punojmë për ta rikthyer Arsene Wenger në klub

Read Next

Gjykata Supreme merr vendim për përsëritje të votimit me postë në Dragash