Kryeministri Kurti udhëton për në Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka udhëtuar sot për në Zvicër.

Pasdite ai do të pritet në takim bilateral nga Presidenti i Konfederatës Zvicerane, Alain Berset.

Gjatë qëndrimit në Bern, Kryeministri Kurti do të zhvillojë po ashtu një takim me kandidatët shqiptarë për zgjedhjet federale të këtij viti. /EO/

Read Previous

Zelensky hyn sërish në Shtëpinë e Bardhë, kërkon të tjera armë

Read Next

Rusia ndalon eksportin e karburanteve dhe benzinës