Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

Read Previous

​Tokyo 2020, vendi ku Kosova lufton për të artën

Read Next

​Gjendet pa shenja jete një grua në Prishtinë