Bie numri i gjobave anti-COVID

Derisa masat anti-COVID-19 ende nuk janë ndryshuar, numri i gjobave i cli para pak dite ishte mbi 1000, tanimë ka rënë në 400.

Sipas Policisë, tiketat e shqiptuara në bazë të ligjit Covid-19, gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës është 408.

Kurse, tiketa trafiku të shqiptuara janë 1472.

Ndërkohë, bëhet e ditur se kanë ndodhur 15 aksidente trafiku me të lënduar dhe 29 aksidente trafiku me dëme materiale.

/KP/

Read Previous

Tentoi të udhëtonte me dokument të falsifikuar, arrestohet në aeroportin e Prishtinës

Read Next

​Mehaj takohen me Esobarin, flasin për të arriturat dhe vizionin e FSK-së