Albin Kurti dhe Glauk Konjufca nderojnë në 23-vjetorin e rënies heroin Bahri Fazliu

Me rastin e 23-vjetorit të rënies së heroit, Bahri Fazliu, kryeministri Albin Kurti bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, kanë bërë homazhe të varri i tij në varrezat e dëshmorëve në “Velani”, raporton Ekonomia Online.

Më këtë rast, kryeministri Albin Kurti tha se Bahri Fazliu luftoi  e shkroi për Kosovën

“Erdhëm këtu te varri i tij për të bërë nderime. Bari Fazliu punonte për të përgatitur ushtarët. Ai lexonte e luftonte. Shkrimet e tij do të jenë të përhershme”, tha Kurti.

Kryetari i Kuvendit, Gluk Konjufca tha se Bahriu kur ka qenë nevoja shkroi më pendë e kur ishte e nevojshme luftoi edhe me pushkë.

“Jemi për ta nderuar heroin e kombit që kur ka qen nevoja shkroi me pendë e kur u dashtë luftoj më pushkë. Ishte një poet i madh i popullit tonë”, tha Konjufca.

Për të nderuar figurën e tij edhen edhe bashkëluftëtarët nga OVL e UÇK-së./eo/

Read Previous

Vladimir Putin: Vaksina ruse më e besueshme se kallashnikovi

Read Next

Komuna e Gjakovës ende nuk ka pranuar vaksina Pfizer