Barcelona beson se Rafinha me shumë gjasë do të mbetet në "Camp Nou" sesa të largohet nga klubi.

Real Betisi ka shfaqur interesim për mesfushorin që ta huazojë me opsion blerje, mirëpo negociatat nuk janë duke përparuar, transmeton Gazeta Express.

25-vjeçari e kaloi gjysmën e stinorit të kaluar te Interi si i huazuar, ku i shënoi dy gola në 17 paraqitje.

Rafinha ka kohë deri në fund të muajit gusht për ta vendosur të ardhmen e tij, ai po kërkon hapësirë më shumë për të luajtur.

Me transferimet e fundit të Barcelonës në repartin e mesfushës do të jetë më e vështirë për të që ta sigurojë vendin në formacionin bazë të trajnerit Valverde. /Gazeta Express/Ndihma për sportin është e mirëseardhur në cdo kohë e në cdo formë. Të hapur për këtë nisiativë ishte edhe firma Textil Colours Nagavci, i cili përveqse kontribuon me zhvillimin ekonomik në qytetin e Gjakovës, së fundmi i është bashkangjitur me përkrahje klubit të Hendbollit Vëllaznimi”.

Artikulli i plotë: Textil Colours Nagavci përkrah KH ''Vëllaznimi'' (Video)

UEFA ka publikuar një artikull për golashënuesit më të mëdhenj në të gjitha garat e organizuara nga ta, ku gjendet edhe lojtari nga Kosova, Halim Selmanaj, i cili gjendet në vend të dytë, pas Cristiano Ronaldos në vend të parë.

Artikulli i plotë: Halim Selmanaj i Liburn-it golashënuesi i dytë në Evropë pas Cristiano Ronaldo-s (Foto)

Shkodran Mustafi është i lumtur për tre pikët e Arsenalit ndaj Southamptonit

Mbrojtësi Shkodran Mustafi mbrëmë u kthye për të luajtur për Arsenalin, pasi mungoi në disa ndeshje për shkak të lëndimit.

Mustafi është i lumtur që është kthyer dhe për tre pikët e fituar.

“Po Gunners. I lumtur që jam kthyer dhe tre pikë shumë të mëdha”, ka shkruar Mustafi në Twitter.

marketing