Sport
Shkronjat

Leicester eshte ne epersi prej 2 golash ndaj Sevilles ne ndshjen kthyese qe po zhvillohet ne kuader te Uefa Champions League.

Ishte mbrojtësi Wes Morgan, i cili devijoi një top të harkuar prej Riyad Mahrezit në minutën e 27 të takimit.

Ne pjesen e dyte Sevilla hyri me shprese se do e barazonte rezultatin por ndodhi e kunderta. 

Ne minuten e 65 pas nje topi te kthyer nga mbrojtesi Rami i ekipit kundershtar,ishte Albrighton qe perfitoi dhe me nje goditje te sakte ne kendin e poshtem te majte mposhti portierin Rico te Sevilles.