Sport
Shkronjat

Mesfushori nga Kosova ka pësuar një lëndim në stërvitje me kombëtaren zvicerane.

Granit Xhaka ka kryer kontrolle më të detajuara mjekësore dhe mjekët e kombëtares së Zvicrës kanë konstatuar që lëndimi i tij i pësuar në stërvitje nuk është serioz dhe se ai do të jetë i gatshëm për Kupën e Botës.

Vetë Xhaka e ka konfirmuar një gjë të tillë në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Zvicrës, ku ka thënë:

 “Jam i lehtësuar pasi kuptova që do luaj në Botëror”.

Xhaka u lëndua pas një dueli me shqiptarin tjetër, Valon Behrami, por për fatin e mirë lëndimi nuk është serioz.

Mesfushori i Arsenalit, pritet të mungojë në miqësoren që Zvicra e luan ndaj Spanjës të dielën.