Sport
Shkronjat

Armando Sadiku dhe Taulant Xhaka kanë përfunduar në formacionin e javë në Zvicër

Armando Sadiku dhe Taulant Xhaka kanë shkëlqyen në javën e 22-të e Superligës së Zvicrës, duke u përfshirë në formacionin e javës nga gazeta më e madhe sportive në Zvicër, Blick.

Dy futbollistë shqiptar ishin vendimtarë në skuadrat e tyre, Lugano përkatësit Baselit, përcjell Express.

Sadiku i ka dhuruar tre pikë të arta Luganos në ndeshjen ndaj St.Gallenit, derisa Xhaka ishte ndër më të mirët fitoren e Baselit ndaj  Luzernit. /Express/