Ndihma për sportin është e mirëseardhur në cdo kohë e në cdo formë. Të hapur për këtë nisiativë ishte edhe firma Textil Colours Nagavci, i cili përveqse kontribuon me zhvillimin ekonomik në qytetin e Gjakovës, së fundmi i është bashkangjitur me përkrahje klubit të Hendbollit Vëllaznimi”.

Artikulli i plotë: Textil Colours Nagavci përkrah KH ''Vëllaznimi'' (Video)

UEFA ka publikuar një artikull për golashënuesit më të mëdhenj në të gjitha garat e organizuara nga ta, ku gjendet edhe lojtari nga Kosova, Halim Selmanaj, i cili gjendet në vend të dytë, pas Cristiano Ronaldos në vend të parë.

Artikulli i plotë: Halim Selmanaj i Liburn-it golashënuesi i dytë në Evropë pas Cristiano Ronaldo-s (Foto)

Shkodran Mustafi është i lumtur për tre pikët e Arsenalit ndaj Southamptonit

Mbrojtësi Shkodran Mustafi mbrëmë u kthye për të luajtur për Arsenalin, pasi mungoi në disa ndeshje për shkak të lëndimit.

Mustafi është i lumtur që është kthyer dhe për tre pikët e fituar.

“Po Gunners. I lumtur që jam kthyer dhe tre pikë shumë të mëdha”, ka shkruar Mustafi në Twitter.

marketing