Sot behën nëntë të vjet nga tragjedia e Gërdecit. Shpërthimi që tronditi fshatin e Tiranës, la të vdekur 26 persona, e 300 të tjerë u plagosën. Shpërthimi që ndodhi në punishten e demontimit të armëve, dëmtoi edhe qindra banesa të zonës përreth.

Artikulli i plotë: Nëntë vjet nga tragjedia e Gërdecit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) i ka bërë thirrje të martën VMRO-DPMNE-në të Nikola Gruevskit që të mbështesë programin për qeverinë e re, Prokurorinë Speciale dhe të pranojë faktin se ka mbetur në opozitë, ndërsa kërkuan nga presidenti George Ivanovi që t’ia dorëzojë mandatin Zoran Zaevit dhe të mos mbrojë krimin dhe interesat e ngushta të udhëheqjes së VMRO.

Artikulli i plotë: LSDM: Gruevski në opozitë, ta pranojë realitetin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë.

Artikulli i plotë: Nishani i shkruan Thaçit: Shqipëria në krah të Kosovës në ruajtjen e pavarësisë, sovranitetit dhe...

Kanë hyrë në fuqi tarifat që do të paguhen për kategoritë shtesë të patentave në Shqipëri, të cilat do të aplikohen për 15 kategoritë e lejeve të drejtimit, që përcaktohen në udhëzimin e Ministrisë së Transporteve.

Artikulli i plotë: Hyjnë në fuqi tarifat e reja për patentat në Shqipëri

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

 

Kontakt info:


Rruga: Kolë LLeshi nr28
Gjakovë
Kosovë
50000
 info@syri-vision.tv
 +383390329777
 +38344666190

marketing