Kosova
Shkronjat

Ministri i Financave Avdullah Hoti ka shuar kureshtjen e të gjithë atyre se do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës nga radhët e LDK-së.

Emri i Hotit ishte përfolur në media se partia do ta kandidojë për të marrë timonin e Prishtinës në zgjedhjet lokale që mbahen këtë vit.

 Ministri Hoti ka mohuar një gjë të tillë sot në një konferencë për media ku prezantoi transparencën fiskale.

 Hoti: Unë nuk jam kandidat për kryetar të Prishtinës

Nuk është e vërtetë . Unë kam një detyrë të ministrit të Financave. LDK i ka 5 degë në Prishtinë ka kandidatë shumë më të mirë dhe të përgatitur se sa unë për ta marrë atë detyrë. Unë nuk jam kandidat për kryetar të Prishtinës”, tha Hoti.  

Hoti ka mbajtur pozitën e zëvendëskryetarit të komunës në kohën kur kryetar i kësaj komune ishte kryeministri aktual Isa Mustafa. /KosovaPress/